Viedeň sa obliekla do juhoafrických farieb: Spoznali sme ďalšieho účastníka ATP Finals

Kevin Anderson
Kevin Anderson

VIEDEŇ - Juhoafrický tenista Kevin Anderson sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Erste Bank Open 500 vo Viedni. Anderson nasadený ako druhý zdolal vo finále päťku "pavúka" Japonca Keia Nišikoriho za 115 minút 6:3, 7:6 (3).

Tridsaťdvaročný Juhoafričan vybojoval piaty turnajový titul v kariére a Po Long Islande druhý v tomto roku. Zároveň si ako bonus pribalil miestenku na koncoročný výberový turnaj ATP Finals v Londýne (11.-18. 11.), kde sa tohtoročný wimbledonský finalista predstaví po prvý raz. Zároveň tam bude ako prvý Juhoafričan po 23 rokoch, v sezóne 1995 na šampionáte ATP vtedy vo Frankfurte nad Mohanom nechýbal Wayne Ferreira.

Anderson sa kvalifikoval na ATP Finals premiérovo ako štvrtý najstarší tenista v histórii vo veku 32 rokov a 6 mesiacov. Starší ako on boli v čase svojho debutu iba Ken Rosewall (36 v Tokiu 1970), Andrés Gimeno (35) a Bob Hewitt (32), obaja v Barcelone 1972. Informoval o tom web ATP World Tour. Účasť na ATP Finals 2018 v Londýne si okrem Andersona vybojovali Rafael Nadal, Novak Djokovič, Roger Federer, Juan Martín Del Potro a Alexander Zverev. Vzhľadom na zranenie sa Del Potro zrejme v Londýne nepredstaví. Na budúci týždeň sa na turnaji v Paríži rozhodne o zostávajúcich hráčoch, ktorí doplnia osmičku účastníkov vo dvojhre.

Súhrn výsledkov stretnutí finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Erste Bank Open 500 v rakúskej Viedni (dotácia 2 198 250 eur, tvrdý povrch v Stadthalle):

Dvojhra - finále:
Kevin Anderson (JAR-2) - Kei Nišikori (Jap.-5) 6:3, 7:6 (3)

Štvorhra - finále:
Joe Salisbury, Neal Skupski (V. Brit.) - Mike Bryan, Édouard Roger-Vasselin (USA/Fr.) 7:6 (5), 6:3


Tagy: Kei Nišikori Kevin Anderson

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Ronald Zak

DISKUSIA