Kokorin s Mamajevom vo väzbe aj počas Vianoc: Makov spoluhráč môže dostať až päť rokov!

Alexandr Kokorin
Alexandr Kokorin

MOSKVA - Ruskí futbalisti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev obvinení z chuligánstva zostanú vo vyšetrovacej väzbe až do 8. februára 2019. Ruský súd opätovne zamietol ich žiadosť o prepustenie. Sudcovia to zdôvodnili možným ovplyvňovaním svedkov, ak by sa dostali na slobodu. Informovali o tom ruské zdroje s odvolaním sa na agentúru Interfax.

Kokorina zo Zenitu Petrohrad a Mamajeva z FK Krasnodar obvinili z chuligánstva po tom, čo boli obaja začiatkom októbra zapojení do dvoch výtržností v Moskve. Obaja hráči boli obvinení po bitkách v hoteli a kaviarni. Pri násilných incidentoch sa zranili tri osoby, polícia ich zadržala 11. októbra. Kokorin a Mamajev čelia trestu odňatia slobody až na päť rokov.

Obaja profesionálni futbalisti v pondelok 8. októbra v jednej z moskovských kaviarní zaútočili na vedúceho odboru automobilového a železničného inžinierstva ministerstva priemyslu a obchodu Denisa Paka. Podľa personálu bola dvojica hráčov spolu so svojimi priateľmi príliš hlučná a štátny úradník ich na to upozornil. Futbalisti reagovali verbálnymi útokmi zameranými na Pakov čínsky pôvod. Následne doňho hádzali stoličky a muža udierali päsťami do tváre. Kamaráti ruských futbalistov sa snažili situáciu vyriešiť tým, že chceli od zamestnancov kaviarne odkúpiť záznam, ktorý zachytáva Kokorina s Mamajevom pri incidente s Pakom. Video napokon smerovalo do rúk orgánov činných v trestnom konaní a médiám.

Kokorin a Mamajev chýbali v nominácii Ruska na svetovom šampionáte v tomto roku, ktorý sa konal práve v ich krajine. Pred dvoma rokmi na ME vo Francúzsku ukázali svoju "záľubu" v nefutbalových aktivitách. Usporiadali večierok za 250 000 eur v Monaku, kde šampanské tieklo prúdom a už vtedy sa dostali do titulkov médií v negatívnom kontexte.


Tagy: Alexandr Kokorin Pavel Mamajev

Zdroj:
SITA
Foto:
AP/TASR - Pavel Golovkin; Video: youtube

DISKUSIA