Bojovala so zväzom a už jej fandí celé Slovensko: Fialková zhodnotila ďalší úspech

Paulína Fialková
Paulína Fialková

POKLJUKA - Víťazkou úvodných rýchlostných pretekov žien v novej sezóne Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v slovinskej Pokljuke stala Kaisa Mäkäräinenová. Najlepšia zo Sloveniek Paulína Fialková skončila šiesta.

Tridsaťpäťročná Fínka Mäkäräinenová zvíťazila s náskokom 14,8 s pred Taliankou Dorotheou Wiererovou. Tretí skončila s odstupom 42,1 s na víťazku Francúzka Justine Braisazová. Mäkäräinenová si po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom čase pripísala na svoje konto 25. víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková obsadila skvelé 6. miesto. Na strelnici minula iba jeden terč a za víťazkou zaostala o 48,9 sekundy. Pre zverenku Anny Murínovej a Martina Bajčičáka je to ďalší výborný výsledok po štvrtom mieste vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km. Pred nedeľňajšími stíhacími pretekmi má dobrú šancu na ďalší úspech. Momentálne jej patrí štvrtá priečka vo Svetovom pohári, jeho líderkou je Talianka Wiererová.

"S umiestnením v prvej desiatke som veľmi spokojná. Zajtra sa z toho beží stíhačka a dôležitý je odstup, aj ked tá jedna chybička zamrzí. Stojku som strieľala pomaly, chcela som si ju postrážiť, no nevyšlo to. Trať bola náročná, bolo ťažké udržať balans, aby som nepadla. Teraz sa cítim veľmi unavená, budem sa musieť pred stíhačkou dobre vyspať. Je to iba začiatok sezóny, síl by som mala mať relatívne dosť," uviedla Paulína Fialková v prvom rozhovore v cieli pre RTVS.


Tagy: Paulína Fialková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Darko Bandic

DISKUSIA