Solskjaer prehovoril o najdrahšom obrancovi planéty: Na našu hru bude mať výrazný vplyv

Ole Gunnar Solskjaer a Harry Maguire
Ole Gunnar Solskjaer a Harry Maguire

MANCHESTER - Harry Maguire by mohol výrazne ovplyvniť viacero zmien v anglickom futbalovom tíme Manchester United. Vyhlásil to tréner "červených diablov" Ole Gunnar Solskjaer, ktorému sa podarilo 26-ročného obrancu získať počas letného prestupového obdobia z Leicestru City za rekordných 80 miliónov libier.

Pre United bola uplynulá sezóna Premier League z hľadiska defenzívy najhoršia za posledných 40 rokov. Počas 38-ich duelov inkasovali "diabli" až 54 gólov. Práve posilnenie srdca obrany sa pre nórskeho kouča stalo prioritou.

"Som naozaj šťastný, že sa nám podarilo získať Harryho. Vždy bol pre mňa z hľadiska posilnenia obrany prioritou číslo jedna. Všetko mi potvrdil počas vzájomného duelu proti Leicestru v predošlej sezóne. Vtedy som sa vážne zamyslel, že ak by bola príležitosť, zabojoval by som o jeho získanie," uviedol Solskjaer.

Osemdesiat miliónov libier je o päť viac ako zaplatil Liverpool za Virgila van Dijka, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Premier League sezóny 2018/2019. Van Dijk pomohol transformovať Liverpool späť medzi najlepšie mužstvá Európy, čo by pre United mohol spraviť Maguire.

"Nechcem nás porovnávať s Liverpoolom či Virgila s Harrym, no som si istý, že Harry na našu hru bude mať výrazný vplyv," agentúra AFP citovala Solskjaera, ktorého zverenci odštartujú ligový ročník nedeľným domácim duelom proti Chelsea Londýn.

Dvadsaťnásobný anglický reprezentant bol spájaný s prestupom do United už vlani po majstrovstvách sveta v Rusku. Prestup sa však uskutočnil až počas tohto leta po sezóne, v ktorej si Maguire pripísal tri góly v 31 zápasoch, čím pomohol Leicestru k deviatej priečke v Premier League. Už po pár tréningoch sa etabloval do role lídra, čo ocenil aj Solskjaer: "Harry už ukázal, aký je vodca nie len u nás, ale aj na medzinárodnej úrovni. Svoju prítomnosť dáva najavo už od príchodu, verím, že nás posunie na inú úroveň," dodal.


Tagy: Harry Maguire Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter/Manchester United, SITA/Adam Davy/PA via AP

DISKUSIA