Slovenky spoznali súperky nedeľňajšieho osemfinále: Do Bratislavy prídu Talianky

Marco Fenoglio dohovára slovenským volejbalistkámMarco Fenoglio dohovára slovenským volejbalistkám Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

LODŽ/BRATISLAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky nastúpia v nedeľňajšom osemfinále majstrovstiev Európy v Bratislave proti Taliankam. Rozhodol o tom štvrtkový záverečný duel B-skupiny v Lodži, kde domáce Poľky zdolali Talianky 3:2. Slovenky skončili v bratislavskej D-skupine tretie.

Po prehre zvereniek Marca Fenoglia s favorizovanými Ruskami sa okruh ich možných súperiek zúžil o Slovinky a v hre zostali len dve krajiny. Víťazstvo Talianska nad Poľskom bola jediná alternatíva, pri ktorej by sa Slovenky stretli s Belgičankami. Poľky sa po víťazstve 3:2 umiestnili na druhej pozícii práve za Taliankami, ale organizátori musia hrať osemfinále doma, takže sa posunuli o jedno miesto a do Bratislavy pricestujú víťazky "béčka".

Slovenky zvíťazili na pôde Belgicka dvakrát v príprave a tohto protivníka si viac želali aj do vyraďovacej fázy. "Keď si to porovnám s Taliankami, Belgičanky by určite boli zdolateľnejší súper. Tie prehry si pamätajú a určite by boli pod väčším tlakom," povedala Karin Palgutová a s tým, že Belgicko by bola papierovo schodnejšia prekážka, súhlasila aj ďalšia smečiarka Nikola Radosová: "Belgičanky hrajú výborný turnaj, no sú slabšie ako Talianky. Tie by som prirovnala k Ruskám, ak aj nie sú lepšie, sú teraz na špičke Európy."

Osemfinálové zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sú na programe v nedeľu o 15.30 a 18.00 h. V Bratislave si zmerajú sily aj Nemky so Slovinkami, Rusky sa presunú do Poľska, kde nastúpia proti Belgičankám.

B-skupina /Lodž/:
Poľsko - Taliansko 3:2 (14, -19, -13, 21, 12)

Viac o téme: Taliansko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Branislav Bíbel
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články