Český brankár po senzačnom triumfe nad favorizovaným Anglickom: TOP výkon, ale...

Brankár Tomáš Vaclík v zákroku
Brankár Tomáš Vaclík v zákroku

PRAHA - Podľa českého brankára Tomáša Vaclíka podali českí futbalisti pri výhre 2:1 v piatkovom dueli kvalifikácie majstrovstiev Európy proti Anglicku asi najlepší výkon za dobu jeho pôsobenia v reprezentácii.

Za dôležité však považuje, aby český národný tím v podobnom duchu pokračoval ďalej, a to hneď v pondelkovom prípravnom dueli so Severným Írskom. Vaclík verí, že mužstvo sa má stále kam posúvať a môže hrať ešte lepšie.

"Po dlhej dobe sme porazili niektorý z tých top tímov. Všetci vieme, že to niečo môže znamenať, že to vnímanie sa možno trošku otočí, ale zase to musíme potvrdiť. Musíme stále ísť dopredu. Nemôžeme si povedať, že sme porazili Anglicku a že na nás teraz budú stále chodiť plné štadióny. Výsledok je skvelý, výkon dobrý, ale stále v tom musíme pokračovať," povedal novinárom Vaclík, ktorý sa už s tímom pomaly začína chystať na Severné Írsko.

"V pondelok do toho pôjdeme rovnako, ako sme do toho išli včera. Musíme pokračovať v tom, čo sme nastolili, ako sa chceme prezentovať. Stále je dôležité sa zlepšovať, cesta je ešte ďaleká. Sme stále v nejakom vývoji, máme ešte stále kam sa posúvať ako tím. Verím, že ešte niečo stále máme pred sebou," dodal gólman Sevilly.

Český tím sa vďaka výhre v kvalifikácii bodovo dotiahol na vedúce Anglicko a na postupovom druhom mieste odskočil na štyri body tretiemu Kosovu, ktoré má k dobru pondelňajší zápas s Čiernou Horou. Boje o Euro vyvrcholia v novembri, kedy českí reprezentanti privítajú Kosovo a skupinu zakončia v Bulharsku.

"S víťazstvom nad Anglickom asi nepočítal nikto. Samozrejme tie body sú skvelé, ale pred tým novembrom sa toho zase toľko nemení. Je to blízko, ale stále aj ďaleko. Záleží, ako Kosovo zvládne svoj zápas v pondelok. Potom budeme mať dva mečbaly, ako to ukončiť. Potrebujeme urobiť ešte posledný krok, kľúč bude v novembri Kosovo. Keď to zorieme v novembri, tak nám výhra a dobrý výkon s Anglickom budú k ničomu," podotkol Vaclík.

V piatok odchytal 28. zápas za reprezentačné áčko a tím podľa neho podal asi najlepší výkon. "Dobrý výkon bol napríklad aj doma s Nemcami, aj keď sme napokon prehrali (1:2). Včerajší priebeh mi ten zápas hrozne pripomínal. Tiež sme veľmi skoro prehrávali, vyrovnali sme a mali ďalšie šance. Mal som strach, aby to včera nedopadlo podobne. Asi aj vďaka tomu výsledku a ohlasu okolo to bol top výkon pred tým Nemeckom," porovnával Vaclík.

Sám prispel k výhre nad Albionom niekoľkými skvelými zákrokmi. V druhej polovici za stavu 1:1 v únikoch vychytal obe dve najväčšie anglické hviezdy Raheema Sterlinga aj Harryho Kanea. "Mal som strach, aby som Sterlinga nezostrelil. Keby som šiel na zem, asi by si to okolo mňa hodil a kopali by druhú penaltu. Bolo šťastie, že si to dal trochu polovysoko. Kanea som sa snažil ustáť a zavrieť mu vršok. Prišlo mi, že ma bude chcieť lobovať, ale bol blízko a trafil ma do nohy," uviedol Vaclík.

Hlavne si ale cenil obrat. "Po tom, čo sa stalo vo štvrtej minúte, po tej penalte, sa z toho nikto nepokakal. Neboli sme dole, nepanikárili sme a boli ďalej aktívni. To si cením viac, než že som potom v druhej polovici niečo chytil," dodal tridsaťročný brankár.


Tagy: Anglicko Česko Tomáš Vaclík

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Petr David Josek; Video: Sky Sports

DISKUSIA