Slovensko sa doma pokúsi získať zlato: Proti bude špičkový tím Québecu a bratia Česi

Slovensko aj Česko patria medzi najväčších favoritov na medailuSlovensko aj Česko patria medzi najväčších favoritov na medailu Zdroj: WBHF

BRATISLAVA - Už tento týždeň, konkrétne od 11.12. do 15.12.2019, sa bude v bratislavskej Engerau Aréne konať historický prvý Svetový pohár v hokejbale vo formáte 3vs3, jeho súčasťou budú navyše aj majstrovstvá Európy. Prestížny turnaj organizuje WBHF (World Ball Hockey Federation).

Vzhľadom na veľký rozmach hokejbalu vo formáte troch hráčov proti trom na menšej ploche, pristúpila WBHF k zmene názvu turnaja na Svetový pohár (World Cup) a umožnila účasť aj iným špeciálnym tímom v rámci projektu rozširovania a spopularizovania tohto formátu.

Svetový pohár je rozdelený na dve skupiny. Európska skupina je čisto z národných tímov - Slovensko, Česko, Poľsko, Rusko, Fínsko, Estónsko a Rakúsko. V tejto skupine sa bude hrať o majstra Európy, stane sa ním víťaz základnej časti. Po ukončení zápasov v skupinách začne play-off o Svetový pohár aj s tímami zo svetovej skupiny, kde sa predstaví najväčší favorit turnaja Québec, ktorý je nabitý hviezdami.

K nemu sú zaradené špeciálne tímy v rámci projektu rozširovania WBHF - Tím Európa, Central Czechia, West Slovakia, Česko Masters a spoločný tím Československa. Tieto tímy sa podľa umiestnenia stretnú s tímami európskej skupiny v play-off alebo play-down podľa celkového umiestnenia v skupine. Turnaj vyvrcholí finálovým zápasom v nedeľu o 16:00.

Hrací čas zápasov je 2x 15 minút. Súčasťou turnaja budú v sobotu aj majstrovstvá sveta v samostatných nájazdoch, kde proti sebe systémom play-off nastúpia všetky tímy. Prehľad zápasov si môžete pozrieť TU.

Zostava Slovenska:

Brankári: Milan Glevaňák, Tomáš Dubnický

Hráči: Ján Muller, Marek Kanich, Marián Mikulčík, Branislav Thron, Erik Antl, Lukáš Vavro, Jakub Mydla, Rastislav Virág, Adam Zámečník, Richard Válek, Milan Sobol, Róbert Ondrušek, Ján Kovačič, Radoslav Kováč

Hlavným trénerom je Peter Merschitz a generálnym manažérom Dominik Vároš, ktorí minulý rok na MS získali bronzové medaily. Základ tímu tvoria hráči z LG Green Staff Bratislava, doplnení o hráčov z Ružinova, Skalice, Jokeritu, Sudoměříc a Košíc.

Viac o téme: Rusko Slovensko Česko Svetový pohár Québec WBHF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: WBHF
  • Zdroj: športky

Súvisiace články