Prekvapenie na úkor Federera priamo spod Álp: Druhé miesto a výrazná strata

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP/Rebecca Blackwell

ZÜRICH - Tenista Roger Federer sa nestal po ôsmy raz v kariére najlepším športovcom Švajčiarska. V prestížnej ankete, v ktorej hlasujú novinári, televízni diváci aj športovci predstihol rekordéra v počte víťazstiev Christian Stucki. Takmer dvojmetrový a 140 kg vážiaci zápasník je predstaviteľ národného športu "schwingen", čo je švajčiarska verzia wrestlingu. Najlepších švajčiarskych športovcov odmenili na galavečere v štúdiu televízie SRF v Zürichu.

Stucki je vôbec prvý "schwinger", ktorý sa stal športovcom roka vo Švajčiarsku od založenia ankety v roku 1950. Stucki získal 30,31 percenta hlasov, kým finalista tohtoročného Wimbledonu Federer 21,59 percenta. Na treťom mieste skončil vlaňajší víťaz horský cyklista Nino Schurter s 15,99 percenta.

Medzi ženami triumfovala šprintérka Mujinga Kambundjiová s 38,46 percenta hlasov, bronzová medailistka v behu na 200 m z majstrovstiev sveta v Dauhe. Druhá skončila zjazdová lyžiarka Wendy Holdenerová (17,40 percenta) a tretia tenistka so slovenskými rodičmi Belinda Bencicová (14,90 percenta). V paralympijskej sekcii triumfovala atlétka - vozíčkarka Manuela Schärová a prvým laureátom novozavedenej Ceny MVP sa stal hokejista Roman Josi.

Viac o téme: Roger Federer Wendy Holdenerová Švajčiarsko Roman Josi Belinda Benčičová Christian Stucki
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rebecca Blackwell
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články