Český tenis chce dostať znovu na vrchol: Trojnásobný grandslamový víťaz radí nasledovníkom

Daniel Vacek počas aktívnej tenisovej kariéry
Daniel Vacek počas aktívnej tenisovej kariéry

PRAHA - Na kurtoch pražskej Sparty vyrástol z Daniela Vacka trojnásobný grandslamový víťaz vo štvorhre a tenista svetovej tridsiatky. Od tohto roka sa niekdajší daviscupový reprezentant snaží prebudiť vášeň pre biely šport vo svojich nasledovníkoch a dúfa, že sa českí muži znovu čoskoro vrátia na špičku.

"Tenis som miloval a vždy hral v mojom živote hlavnú úlohu," povedal dnes štyridsaťdeväťročný Vacek v rozhovore pre ČTK. Niekdajší 26. hráč rebríčka dvojhry sa predvlani vrátil domov po dvanástich rokoch v zahraničí. Už rok vedie nádejného Tomáša Macháča a stále viac sa zapája do diania v českom tenise.

Od finalistu piatich turnajov ATP vo dvojhre hráči počúvajú, že sa tenisom musia nechať pohltiť. "Je nutné tenisom žiť od prebudenia a zaspávať s ním. Musia to brať ako lásku, aby tomu mohli dať všetko, pretože tenis je extrémne tvrdý," uviedol Vacek.

Hoci sa hra od jeho čias zmenila, je rýchlejšia a fyzicky náročnejšia, jedno zostáva. "Láska a dennodenné drina. Pozrite sa na najlepších, čo všetko sú schopní vrátiť. V akej rýchlosti a ako dlho to vydržia. Za tým je len tvrdá práca."


Tagy: Daniel Vacek

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
TASR/AP/Kevork Djansezian

DISKUSIA