Park Ji-sung prosí fanúšikov United, aby nespievali jeho oslavný chorál: Je to urážlivé!

Park Ji-sung a Sir Alex FergusonPark Ji-sung a Sir Alex Ferguson Zdroj: TASR/AP

MANCHESTER - Bývalá opora Manchestru United Park Ji-sung vyzval fanúšikov, aby o ňom prestali spievať inak oslavnú pieseň, ktorá obsahuje stereotypy o Kórei. Niekdajší futbalový stredopoliar priznal, že mu pieseň, v ktorej sa spieva o tom, že Kórejčania jedia psie mäso, znepríjemňovala na Old Trafford život.

Park Ji-sung hral za United v rokoch 2005-2012 a pod legendárnym trénerom Alexom Fergusonom získal štyri ligové tituly a triumf v Lige majstrov. O pesničke sa rozhodol prehovoriť v klubovom podcaste potom, čo ju počul spievať fanúšikov United na štadióne Wolverhamptonu, ktorý v lete posilnil Kórejčan Hwang Hi-čchan.

"Viem, že to fanúšikovia to nemysleli ako urážku, ale rovnako ich musím poučiť, aby to slovo nepoužívali, pretože dnes je to voči Kórejčanom urážlivé. Keď počujem tú pieseň aj po desiatich rokoch, ľutujem svoje mladšie ja za to, že som musel prekonávať rozpaky, ktoré som vtedy pociťoval," uviedol teraz štyridsaťročný Park Ji-sung. 

"V Kórei sa toho už veľa zmenilo. Je pravda, že v minulosti sme jedli psie mäso, ale v dnešnej dobe to predovšetkým mladá generácia nemá rada. Kórejčanom nie je príjemné, keď počujú túto pieseň," uviedol futbalista, ktorý bol vďaka svojmu nasadeniu a pracovitosti obľúbencom fanúšikov United.

Viac o téme: Manchester United Park Ji-Sung
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy