VIDEO V play-off sa predstaví aj Washington s Fehérvárym, Detroit nedokázal s Floridou držať krok

Martin Fehérváry a Alexander Ovečkin sa tešia so spoluhráčmiMartin Fehérváry a Alexander Ovečkin sa tešia so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Peter McCabe/The Canadian Press

TORONTO - Hokejisti Washingtonu Capitals so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym a Minnesoty Wild si zabezpečili účasť v play off NHL. Washingtonu pomohla k zisku poslednej ôsmej postupovej miestenky vo Východnej konferencii prehra New Yorku Islanders v Toronte 2:4. Zdeno Chára odohral za "ostrovanov" 17:31 min a na konto si pripísal mínusový bod.

Toronto potiahol za triumfom William Nylander, autor gólu a asistencie. Mužstvu chýbal najlepší strelec súťaže Auston Matthews, ktorý pauzoval pre ľahšie zranenie a jeho zdravotný stav budú posudzovať každý deň. "Nechcem sa nikoho dotknúť, ale nie každý hráč v našom tíme robí veci na takej úrovni ako Auston. Neviem, či ho vieme nahradiť. Ale dnes sme zabojovali a dokázali triumfovať aj bez neho," povedal pre nhl.com brankár Jack Campbell, ktorý mal 27 úspešných zákrokov.

Minnesota si definitívne zaistila účasť vo vyraďovačke vďaka víťazstvu nad San Jose 5:4 po predĺžení. "Vždy je pekné dostať sa do play off. Je to najťažšia liga na svete a chcete byť vo vyraďovačke každý rok. Bol to náš cieľ a ten sme splnili," povedal útočník Wild Kevin Fiala.

St. Louis Blues triumfovali na ľade Nashvillu 8:3 a natiahli víťaznú sériu na deväť zápasov. Jordan Kyrou a Brayden Schenn skórovali dvakrát, Calle Rosen okrem dvoch gólov pridal aj asistenciu, brankár Jordan Binnington mal 33 úspešných zákrokov. Hostia vyhrali druhú tretinu v pomere 7:1, čo je klubový rekord. Predtým sa im podarilo skórovať počas jednej tretiny šesťkrát v troch prípadoch. Dvakrát v sezóne 1984-1985 a raz v ročníku 1990-1991. "V druhej tretine sa nám odrážali puky, hrali sme tak, ako sme mali," povedal Kyrou.

Hráči Floridy Panthers zvíťazili na ľade Detroitu Red Wings vysoko 6:1. Pre "panterov" to bolo 10. víťazstvo v sérii. "Ani som si neuvedomil, že sme sa dostali na toto číslo. Ale viem, že sa mi páčilo, ako sme hrali v uplynulých troch, či štyroch zápasoch," povedal tréner Floridy Andrew Brunette.

Marc Staal a Anthony Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Carlos Osorio

John Gibson pomohol Anaheimu k domácemu triumfu 6:4 nad Columbusom. Troy Terry zaznamenal dva góly a asistenciu, Derek Grant gól a dve asistencie a Trevor Zegras, Cam Fowler, a Gerry Mayhew si pripísali gól a asistenciu. Buffalo uspelo na ľade Philadelphie 5:3, Victor Olofsson a Tage Thompson prispeli k víťazstvu dvoma gólmi. "Naša hra sa mi páčila. Mali sme malú krízu, pomohol nám počas nej brankár Tokarski, potom sme opäť hrali dobre," uviedol tréner "šablí" Don Granato.

Detroit - Florida 1:6

Minnesota - San Jose 5:4 pp

Nashville - St. Louis 3:8

Toronto - New York Islanders 4:2

Anaheim - Columbus 6:4

Philadelphia - Buffalo 3:5