VIDEO Strela ako z dela! Juraj Slafkovský oslavuje svoj prvý gól v NHL

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa teší z prvého gólu v NHLSlovenský hokejista Juraj Slafkovský sa teší z prvého gólu v NHL Zdroj: SITA/AP/Paul Chiasson/The Canadian Press

MONTREAL - Veľký večer Juraja Slafkovského a Montrealu Canadiens. Vo svojom piatom zápase v NHL strelil slovenský útočník svoj prvý gól v elitnej súťaži.

Draftová jednotka sa trafila v polovici stretnutia s Arizonou Coyotes a stala sa vo veku 18 rokov a 204 dní najmladším slovenským strelcom gólu v histórii NHL.

MVP olympiády v Pekingu tak prekonal doterajší rekord Mariána Gáboríka.

Slafkovský zvyšoval na 4:0 pre "The Habs", keď po tom, ako inkasoval tvrdý hit od obrancu Josha Browna, perfektne zastavil črtajúcu sa akciu súpera, otočil sa s pukom a nechytateľnou švihovkou nedal šancu brankárovi "kojotov" Connorovi Ingramovi.

"Je to tu. Prvý z mnohých," opísal Slafkovského hviezdny gólový moment komentátor zápasu.

Montreal napokon zdolal súpera jasne 6:2, pričom už v ôsmej minúte vyhrával 3:0. Krásnym gólom sa zaskvel aj kapitán tímu Nick Suzuki.

Košický rodák strávil na ľade 14:26 minúty (doposiaľ najviac v NHL) a okrem gólu mal plusový bod, odsedel si dve minúty na trestnej lavici, trikrát vystrelil na bránu a rozdal jeden hit.

"Ani sa nepamätám, ako som skóroval. Išiel som rovno oslavovať, lebo to je tá najlepšia vec na strelenom góle. Viac som sa sústredil na oslavu než na spôsob, akým som dal gól," uviedol pre web nhl.com.

Slafkovský hral vo štvrtom útoku po boku Jakea Evansa a Mikea Hoffmana. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu večera.

Urastený krídelník sa stal štvrtým najmladším strelcom v histórii Montrealu. Mladší v slávnom drese Canadiens skórovali len Mario Tremblay, Jesperi Kotkaniemi a Claude Lemieux.

Montreal Canadiens - Arizona Coyotes 6:2

Viac o téme: Montreal Canadiens Arizona Coyotes Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Zdroj: Športky