Vojna na Liptove voči kontroverznému majiteľovi: Načo sa sem tíska, nik ho tu nechce, nie je vítaný!

Róbert Ľupták v čase, keď vlastnil HC 21 PrešovRóbert Ľupták v čase, keď vlastnil HC 21 Prešov Zdroj: TASR – Milan Kapusta

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejový klub MHK 32 Liptovský Mikuláš bol po skončení sezóny 2022/23 na predaj. Z niekoľkých ponúk uspel známy slovenský podnikateľ Róbert Ľupták, ktorý už predtým vlastnil hokejové kluby v Prešove a Detve.

Ľuptákova firma ponúkla na kúpu akcií sumu 151 200 eur a v súboji porazila DREVOMAX s.r.o. s ponukou 111 111 eur a Tibora Višňovského so sumou 99 999 eur. Kúpa klubu a presun do súkromných rúk je jednou záležitosťou, reakcie samotných hokejistov v súčasnom kádri zase druhou. A z reakcií skúsenej trojice Martin Kriška - Michal Valent - Peter Novajovský je zrejmé, že súčasná situácia im nepridala na medzisezónnej pohode.

Najväčšmi sa rozhovoril čoskoro 39-ročný Martin Kriška. Muž, ktorý strávil na severe Slovenska už 16 sezón. Dnes už ikona hokeja v Liptovskom Mikuláši priznal v rozhovore pre klubový web, že na základe niekoľkých telefonátov so sponzormi a rôznymi podporovateľmi miestneho ľadového športu mu neposkytnú zo svojich pokladníc ani euro.

"Som Mikulášan a žijem tu celý život, čiže všetko, čo sa tu deje, vnímam, a dosť negatívne to na mňa pôsobí. Osobne pána Ľuptáka nemôžem súdiť, pretože ho nepoznám, nikdy sme sa nestretli, ale hovoria za neho skusky a činy, či už sme videli nejaké videá kolujúce na internete, alebo čo som počul od kamarátov z hokejového prostredia o jeho správaní.

Vidím výsledky za jeho pôsobenia v Detve, kde položil klub, rovnako v Prešove vypadol klub z extraligy. Takému človeku podľa mňa nezáleží na hokeji v Liptovskom Mikuláši," povedal Kriška a pokračoval:

"Ako Mikulášan tu žijem celý život, hokejové mikulášske hnutie stojí za mnou. Mal som veľa telefonátov, aby som niečo s tým urobil, hoci ja som malý "pán" na to, ale ako vravím, väčšina stojí za mnou či už fanklub, ľudia okolo hokeja, nejakí sponzori, ktorí mi povedali, že tomu pánovi na hokej nedajú nič...

Nechápem, prečo sa sem pán Ľupták tíska, keď ho tu nik nechce a nie je tu vítaný. V Liptovskom Mikuláši mu sponzorsky nepomôže nik, okrem mesta, ktoré schvaľuje dotáciu na hokej každý rok."

Na snímke gólová radosť Galéria fotiek (2) Radosť mikulášskych hokejistov Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Kriškova kariéra sa chýli ku koncu, v auguste oslávi 39. narodeniny a podľa vlastných slov nie je plne závislý na príjme z hokeja. 

"Ukončenie mojej kariéry v Liptovskom Mikuláši som si predstavoval trošku inak, ale, žiaľ, život je taký. Stále verím, že to dopadne dobre. Názor ako ja má aj väčšina chalanov v šatni, určite nikto nevystúpi, pretože sú to mladí chalani, majú rodiny a je to ich živobytie. Nikto im to nezazlieva, boja sa, že prídu o prácu. Ja to beriem, mám už svoj vek a, našťastie, nie som závislý na hokeji," dodal autor 368 bodov v slovenskej hokejovej súťaži.

Ku Kriškovi sa pridal aj brankár Michal Valent, niekdajší brankár Nitry alebo Trenčína. Do Mikuláša prišiel v lete 2022 a zmluvu má aj na najbližšiu sezónu. 

"Úprimne, som z toho sklamaný, čo sa deje v mikulášskom hokeji. Som v meste krátko, tak presne nevidím do toho prečo sa mesto rozhodlo k predaju. Mrzí ma to, pretože po uplynulej sezóne príchodom nových trénerov sa veľa vecí zmenilo a klub bol nasmerovaný dobrým smerom.

Veľa hráčov tu chcelo zostať a dosiahnuť náš cieľ, ktorým je play-off. Teraz nevieme, čo bude. Ja pána Ľupáka nechcem hodnotiť. Neviem dôvody, prečo sa zapojil do súťaže o mikulášsky klub. Uričte pre klub a mesto to nie je dobré, že fanúšikovia to takto negatívne vnímajú a môže to priniesť problémy, či už so sponzormi, ale aj v návštevnosti ľudí na zápasoch počas nastávajúceho ročníka. A hokej sa má v prvom rade robiť pre ľudí."

Svoj názor pridal aj Peter Novajovský, ostrieľaný 33-ročný zadák. "Túto situáciu vnímam pre mikulášsky hokej veľmi čierno. Všetci vieme, akú minulosť a správanie má pán Ľupták, a to určite nie je reklama na hokej. Po vyhlásení výsledkov súťaže v Liptovskom Mikuláši nastalo rozčarovanie nielen medzi hráčmi, ale aj medzi fanúšikmi a celkovo ľuďmi a silno pochybujem, že niekto zo sponzorov bude chcieť spolupracovať s týmto pánom. 

Viac o téme: Peter Novajovský Michal Valent MHk 32 Liptovský Mikuláš Róbert Ľupták Martin Kriška
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy