Slovenské bojovníčky ďalej žijú svoj sen: Zápas o bronz sme zvládli na výbornú!

Slovenské volejbalistky do 20 rokovSlovenské volejbalistky do 20 rokov Zdroj: svf.sk

MARIBOR - Slovenské volejbalistky do 20 rokov obsadili tretie miesto na turnaji 1. kola kvalifikácie MEVZA o postup na ME v slovinskom Maribore.

V nedeľňajšom zápase zdolali Rakúšanky 3:0. Slovenky majú istotu účasti v 2. kole kvalifikácie, ktoré sa uskutoční v apríli.

o 3. miesto:

SLOVENSKO - Rakúsko 3:0 (19, 21, 18)
Rozhodovali: Vedriš (Chor.) a Jámbor (Maď.), 100 divákov.

SR: Valentová 20, Truchlá 5, Siládiová 10, Dreisigová 13, Bíliková 6, Cibulová 4, liberky Štefaníková a Čavojská (Tamara Hduršecká 1, Matalíková 0, Moníková 0, Boldocká 1). Tréner: M. Maličký.

hlas (svf.sk):

Marek Maličký, tréner Slovenska: "Zápas o bronz sme zvládli na výbornú. Žiadnu drámu sme nepripustili. Toto družstvo za tento turnaj neskutočne vyrástlo. Dievčatá aj celý realizačný tím pracovali fantasticky. Bola radosť robiť s týmto družstvom. Verím, že náš sen a cieľ, ktorý máme, si naplníme v apríli.

Ukázali sme odvahu a silu. Taktiež niekoľko fantastických obratov z 10:19 proti Chorvátsku, či v sobotu z 14:22 proti Slovinsku, ktoré patrí k európskej špičke. Rozhodne sa nemáme za čo hanbiť. Máme srdce bojovníčok a v tejto ceste budeme pokračovať."

Viac o téme: Slovensko 20 Marek Maličký Rakúsko 20 MEVZA
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy