Záverečná nominácia na EURO 2024: Maďari ako prví predstavili káder pre šampionát

Maďarský futbalista Ádám Nagy (druhý vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v kvalifikačnom zápase G-skupiny ME2024 Maďarsko - Čierna Hora v BudapeštiMaďarský futbalista Ádám Nagy (druhý vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v kvalifikačnom zápase G-skupiny ME2024 Maďarsko - Čierna Hora v Budapešti Zdroj: TASR/AP/Tamas Kovacs/MTI

BUDAPEŠŤ - Taliansky tréner maďarskej futbalovej reprezentácie Marco Rossi ako prvý nominoval dvadsaťšesťčlenný káder na majstrovstvá Európy v Nemecku. Sú v ňom všetky opory na čele s obrancom Freiburgu Attilom Szalaiom a ofenzívnym hráčom Liverpoolu Dominikom Szoboszlaiom.

Maďari začnú prípravu už 27. mája, týždeň pred oficiálnym termínom FIFA. V príprave sa stretnú vonku s Írskom a doma s Izraelom. Na šampionáte ich v skupine A čakajú postupne Švajčiarsko, Nemecko a Škótsko.

Konečná nominácia Maďarska na majstrovstvá Európy:

Brankári: Dénes Dibusz (Ferencváros), Péter Gulácsi (RB Lipsko/Nem.), Péter Szappanos (Paksi).

Obrancovia: Botond Balogh (Parma/Tal.), Endre Botka (Ferencváros), Márton Dardai (Hertha Berlín/Nem.), Attila Fiola (Székesfehérvár), Ádám Lang (Omónia Nikózia/Cyprus), Willi Orbán (RB Lipsko/Nem.), Attila Szalai (Freiburg/Nem.).

Záložníci: Bendegúz Bolla (Servette Ženeva/Švajc.), Mihály Kata (MTK Budapešť), Milos Kerkez (Bournemouth/Angl.), László Kleinheisler (Hajduk Split/Chorv.), Ádám Nagy (Spezia/Tal.), Zsolt Nagy Puskás Akademie), Loic Négo (Le Havre/Fr.), András Schäfer (Union Berlín/Nem.), Callum Styles (Sunderland/Angl.).

Útočníci: Martin Ádám (Ulsan/Kórea), Kevin Csoboth (Újpest), Dániel Gazdag (Philadelphia/MLS), Krisztofer Horváth (Kecskemét), Roland Sallai (Freiburg/Nem.), Dominik Szoboszlai (FC Liverpool/Angl.), Barnabás Varga (Ferencváros).

Viac o téme: Maďarsko EURO 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy