VIDEO Futsalová lahôdka z bratislavskej palubovky

BRATISLAVA - O rastúcu popularitu futsalu na celom svete sa starajú predovšetkým nádherné góly, ktoré k tomuto dynamickému športu neodmysliteľne patria. A že také padajú aj na slovenských palubovkách, potvrdil piatkový večer v bratislavskej športovej hale Mladosť.

Najvyššia slovenská futsalová súťaž pokračovala 6. kolom, pričom jedným z ťahákov bol súboj Across Pinerola Bratislava - ŠK Mima Divus Trnava.

Domácim sa zatiaľ v tejto sezóne darí a sú v tesnom závese sa suverénnym obhajcom titulu Slov-maticom. Aj trnavský klub má v tejto sezóne vysoké ambície a zatiaľ ich potvrdzuje priebežným štvrtým miestom. Od zápasu sa teda právom očakávalo kvalitné futsalové predstavenie a diváci v hale sa určite nenudili až do posledných sekúnd.

Najkrajší moment duelu prišiel v 39. minúte. Pinerola viedla 3:2, a keďže do konca zostávalo už len niečo viac ako minúta, hostia z Trnavy odvolali brankára a snažili sa o hru s piatimi hráčmi v poli. "Mimákom" však nevyšla rozohrávka úplne podľa predstáv. Dlhý nákop na súperovu polovicu nezachytil nikto z trnavských hráčov,  navyše lopta smerovala na Michala Németha (mimochodom bývalého hráča MIMA Trnava) z Pineroly, ktorý sa do nej nádherne oprel a takmez cez celé ihrisko zvýšil do prázdnej bránky na 4:2. Hosťom sa síce ešte v záverečných sekundách podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, ale na vyrovnanie im už čas nezostal. Aj preto zostali cenné tri body z tohto výborného stretnutia v Bratislave.