Slov-matic vyhral záverečný duel a skončil tretí

Futsalisti Slov-maticu v KazachstaneFutsalisti Slov-maticu v Kazachstane Zdroj: internet

ALMATY - Futsalisti slovenského klubu Slov-matic FOFO Bratislava uspeli vo svojom záverečnom vystúpení v C-skupine elitnej fázy UEFA Futsal Cupu v kazašskom meste Almaty, keď v utorok zdolali poľský tím Akademia Pniewy 3:0.

Zverenci trénera Jána Janíka si na svoje konto pripísali tri body a v tabuľke obsadili konečné tretie miesto. Skóre duelu otvoril v 6. min topkanonier Vojtech Várady a tri sekundy pred prestávkou upravil na rozdiel dvoch gólov a Attila Fehérvári. Na konečných 3:0 pre slovenského majstra stanovil v 38. min Dušan Rafaj.

Do Final Four sa prebojoval domáci Kairat, ktorý v záverečnom súboji skupiny remizoval s Tbilisi 2:2 a postúpil vďaka lepšiemu skóre.

Slov-Matic FOFO Bratislava - Akademia Pniewy (Poľ.) 3:0 (2:0)
Góly: 6. Várady, 20. Fehérvári, 38. Rafaj, ŽK: Mikita, Brunovský, Fehérvári, Rejžek - D. Pieczynski, L. Pieczynski, rozhodovali: Panayides (Cyp.) a Stamoulis (Gréc.)

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Bol to náročný zápas, ale sme veľmi radi, že sme ho zvládli. Viedli sme 2:0, keď oba góly padli po nacvičených signáloch zo štandardných situácií. Pomohol nám psychicky druhý Fehérváriho, ktorý sme dali len pár sekúnd pred koncom prvého polčasu. Výborne opäť zachytal Mário Gašparovič, tento turnaj mu vyšiel skvele. Išli sme sem s cieľom vyhrať jeden zápas a to sa nám podarilo. Prepísali sme históriu klubu, keď sme dosiahli prvé víťazstvo v Elite round. Reálne, na Kairat a Tbilisi nemáme. Môžeme s nimi uhrať prijateľný výsledok, čo sa nám v oboch zápasoch aj podarilo, ale na to potrebujete famózneho brankára a premieňať šance."

Iberia Star Tbilisi - Kairat Alma-Ata 2:2 (2:1)
Góly: 15. Betinho, 17. Roninho - 2. Suleimenov, 30. Leo