Slov-matic nestačil na favorizované Tbilisi

Momentka zo zápasu Slov-matic - TbilisiMomentka zo zápasu Slov-matic - Tbilisi Zdroj: internet

ALMA-ATA - Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava vstúpili do turnaja C-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu v Alma-Ate sobotňajšou prehrou s gruzínskym šampiónom Iberia Star Tbilisi 1:3 (0:2). Zverenci trénera Jána Janíka podali proti vysokému favoritovi najmä v druhom polčase výborný výkon. V ňom boli lepším a strelecky aktívnejším tímom, dvojgólové manko sa im však nepodarilo zmazať.

Nádej im vlial kontaktný gól Vojtecha Váradyho, ale skóre spečatil Bruno Melo. V sobotu o 12.30 h sa kazašský majster a organizátor turnaja Kairat Alma-Ata stretol s poľským tímom Akademia Pniewy.

Slov-matic odohrá ďalší zápas v nedeľu o 12.30 h proti Kairatu, po dni voľna nastúpi v utorok proti Poliakom. Do záverečného podujatia Final Four postúpi iba víťaz C-skupiny, ktorého doplní trio z ďalších miniturnajov (hrajú sa v Lisabone, Kragujevaci a Jekaterinburgu).

Iberia Star Tbilisi - Slov-matic FOFO Bratislava 3:1 (2:0)
Góly: 2. Betinho, 19. Roni, 38. Bruno Melo - 32. Várady. Rozhodovali: Stamoulis (Gr.) a Kancleris (Lit.), 400 divákov.

Tbilisi: Akopov - Kublašvili, Džabiradze, Bruno Melo, Romario - Altunašvili, Betinho, Fumasa, Roni (Toni, Jamburia, Maisaia)

Slov-matic: Gašparovič - Brunovský, Várady, Mikita, Haľko - Fehérvári, Rafaj, Frič, Rejžek (Brndiar, Sláma, Bartošek)

Slov-maticu nevyšiel plán prežiť bez ujmy úvodnú desaťminútovku. Už po 77 sekundách skóroval Betinho, jeden z členov početnej brazílskej enklávy v tíme gruzínskeho majstra, keď úspešne obhodil Gašparoviča. Hráči Tbilisi si vypracovali plejádu šancí, tie však zostali nevyužité. Na 2:0 zvýšil Roni vo chvíli, keď už pred bránkou súpera "horela" palubovka. Dvanásť sekúnd pred koncom prvého polčasu mohol z ojedinelej šance "oranjes" znížiť Fehérvári, ale v tutovke nastrelil brankára. V úvode druhého dejstva pôsobili hráči Slov-maticu aktívnejším dojmom ako ich súper. Veľké šance si vypracovali Frič s Haľkom a do tretice Akopov bravúrne zneškodnil pokus kapitána Mikitu. Brankár Tbilisi držal svoj tím nad vodou, poradil si aj so strelami Rejžeka a Brunovského. V 32. minúte však kapituloval, keď ho zbavil kúzla Várady - 2:1. Slovákom dodal kontaktný gól novú vlnu energie. V 36. minúte mohol vyrovnať Frič a po ňom aj Várady. Všetko napokon bolo inak, keď skúsený súper dve minúty pred koncom zlomil odpor Fofa gólom na konečných 3:1.

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Mohli sme remizovať, ale v takýchto zápasoch si to žiada vyššiu efektivitu v koncovke. Škoda, že sme dostali rýchly gól, ale inak sme bránili veľmi dobre a súper nemal vyložené šance, iba ich náznaky. Po rohu sme inkasovali krátko pred koncom polčasu druhý gól, ale po zmene strán sme dokázali znížiť. Neboli sme ďaleko od vyrovnania, v závere sme však pri našej power play dostali tretí gól. Tbilisi hralo presne to, čo sme očakávali, teda nepríjemný pressing a vysunutú obranu. Hráči súpera mali loptu viac na teniskách a nás stálo veľa síl ju získať späť. Výsledok 1:3 je realita, ale nehrali sme zle. Spokojný som s hrou v obrane, ale vravím, v ofenzíve musíme byť v ďalších zápasoch efektívnejší."