Kližan skrečoval finále: Skúšal som dohrať, ale nešlo to

Kližan s pohárom pre zdolaného finalistuKližan s pohárom pre zdolaného finalistu Zdroj: internet

SAN MARÍNO - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel vo finále dvojhry na kvalitne obsadenom antukovom challengeri v San Maríne (dotácia 85 000 eur). Zverenec trénera Karola Kučeru skrečoval zápas s najvyššie nasadeným Talianom Potitom Staracem za stavu 1:6 a 0:3 v druhom sete pre zranenie ľavej nohy.

Kližan nezískal druhý titul a nenadviazal na vlańajší triumf z Ritro Slovak Open v bratislavskom NTC, v San Maríne však dosiahol najväčší úspech v tejto sezóne. Získal skalpy dvoch nasadených hráčov Portugalčana Ruia Machada a Francúza Marca Gicquela. Zo San Marína si odnáša prémiu 7200 eur a 65 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. V jeho pondelňajšom vydaní bude figurovať najvyššie v kariére.

Starace od úvodných minút zápasu s Kližanom potvrdzoval úlohu papierového favorita a po brejku v treťom geme sa ujal vedenia 2:1. Kližan mal po sérii víťazných úderov tri šance na okamžitý rebrejk, no ani jednu z nich nevyužil a v ďalšom priebehu prvého setu už nezískal ani hru. Na začiatku druhého dejstva Kližan za stavu 0:1 požiadal o ošetrenie'ľavej nohy.

Po návrate na kurt si opäť prehral podanie a za stavu 0:3 zápas skrečoval. "Skúšal som zápas dohrať, ale nešlo to. Napriek finálovej prehre som s vystúpením na turnaji v San Maríne veľmi spokojný. Prežil som tu skvelý týždeň a odohral výborné zápasy. Potito v dnešnom finále potvrdil, že je to úplne iný "level" ako ostatní hráči. Dobre sa poznáme, na ďalších turnajoch v tejto sezóne mu želám len to najlepšie," povedal Kližan po prevzatí pohára pre finalistu.

Potito Starace (1-Tal.) - Martin Kližan (SR) 6:1, 3:0 - skreč