VIDEO Barcelona zvládla odvetu, nasleduje El Clásico

Alexisa bráni LoloAlexisa bráni Lolo Zdroj: SITA

MADRID - Aj bez oddychujúcich opôr zdolali futbalisti Barcelony v osemfinálovej odvete Španielskeho pohára Osasuna Pamplona 2:1 a vo štvrťfinále sa stretnú s Realom Madrid. Svojmu veľkému rivalovi môže oplatiť vlaňajšiu finálovú prehru. Ďalšie dva diely slávneho "El Clásica" sa uskutočnia 18. a 25. januára.

Barcelona prvý zápas na Nou Campe vyhrala 4:0, a tak mohol kouč Josep Guardiola dať šancu náhradníkom. Krátko pred polčasom síce poslal Osasunu do vedenia Srb Lekič, ale chvíľu po prestávke vyrovnal Čiľan Alexis Sánchez a v 71. minúte zariadil víťazstvo stredopoliar rezervného mužstva Sergi Roberto. Na gól mu prihral trojnásobný najlepší futbalista sveta Messi, ktorý vystriedal v 59. minúte Sáncheza.

Jedinú komplikáciu zažili Katalánci pri ceste na zápas. Kvôli hmle nemohli pristáť priamo do Pamplony, ale museli pristáť sto kilometrov od mesta a zvyšok cesty zvládnuť autobusom.

V druhom stretnutí dňa si Bilbao na vlastnej pôde bez väčších problémov poradilo s treťoligovým Albacete pomerom 4:0.

Osasuna Pamplona - FC Barcelona 1:2 (1:0) - prvý zápas 0:4, do štvrťfinále postúpila Barcelona
Góly: 41. Lekič - 49. Alexis, 72. Sergi Roberto

Athletic Bilbao - Albacete 4:0 (1:0) - prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpilo Bilbao
Góly: 25. Laskurian, 65. Herrera, 78. Toquero, 86. Jose

• Zdroj: ČTK, goalsarena