Staňa v bránke CSKA pri vyradení pražského Leva, Kudroč zažiaril proti Omsku

Kristián Kudroč (78) so spoluhráčmi oslavuje gól do siete OmskuKristián Kudroč (78) so spoluhráčmi oslavuje gól do siete Omsku Zdroj: facebook.com/hcsibir1962

MOSKVA - Slovenský obranca Kristián Kudroč sa v drese Sibiru Novosibirsk blysol dvoma presnými zásahmi v stretnutí 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy proti Avangardu Omsk (4:1). Hosťujúci Tomáš Záborský nebodoval.

Reprezentačný obranca za stavu 1:1 v 14. minúte strelil v presilovke gól, ktorým poslal svoj tím do vedenia a v 48. minúte v hre 5 na 5 zvýšil náskok na 3:1. Sibir sa tak v sérii hranej na štyri víťazstvá ujal vedenia 2:1.

Stav 2:1 je aj v sériách Barys Astana - Traktor Čeľabinsk a Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk. Ak Bars Kazaň vyhral na ľade Nižnekamska 2:1 a vedie už 3:0 na zápasy.

Až tri predĺženia videli fanúšikovia v Čerepovci, kde domáci Severstaľ zvíťazil nad Lokomotivom Jaroslavľ (3:2). Rozhodujúci gól dal v 119. min Kazionov.

Hráči sa postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy v dĺžke zápasu. Duel trval 118 minút a 48 sekúnd, čiže 5600 divákov sledovalo bez 72 sekúnd akoby dve stretnutia. Doterajšie maximum patrilo Avangardu Omsk s Metallurgom Magnitogrsk, ich vzájomný duel 15. marca 2011 trval 109 minút aj 11 sekúnd.

S vyraďovacou časťou sa rozlúčil pražský Lev, ktorý podľahol CSKA Moskva hladko 0:4 na zápasy. Skvelú formu potvrdil slovenský brankár Rastislav Staňa.

Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) - stav série: 2:1
Góly: 2. Kopejkin (Krivonožkin), 14. KUDROČ (Kopejkin), 48. KUDROČ (Romanov), 57. Vorošilo (Sannikov) - 5. Pervušin

Barys Astana - Traktor Čeľabinsk 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) - stav série: 2:1
Góly: 16. Rudenko (Grigorijev) - 13. Panov (Quint, Jakuceňa), 22. Vasiľčenko, 37. Dugin (Karpov)

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) - stav série: 2:1
Góly: 22. Filatov (Blaťák), 27. Pihlström (Filatov, Kirill Koľcov), 36. Pankov (Svitov, Sopel), 60. Proškin - 20. Moziakin (Lisin)

Neftechimik Nižnekamsk - Ak Bars Kazaň 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) - stav série: 0:3
Góly: 60. Netík - 49. Obuchov (Žerdev), 53. Tereščenko (Kuľaš, J. Medvedev)

HC Lev Praha - CSKA Moskva 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) - konečný výsledok série 0:4
Góly: 26. Mäenpää (Danielsson) - 19. I. Radulov (A. Radulov, Riasenskij), 22. Širokov (Kvaša, A. Radulov)
Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas

Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 po trojnásobnom predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:0 1:0) - stav série 3:1
Góly: 14. Alexej Medvedev (Čáslava, Ketov), 30. Anisin, 119. Kazionov (Ketov, Alexej Medvedev) - 16. Černikov, 19. Guskov (Plotnikov, S. Kronwall)

Atlant Mytišči - SKA Petrohrad 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) - stav série: 1:3
Góly: 59. Višnevskij (Ozolinš) - 2. Varnakov (Panarin, Ramstedt), 18. Panarin (Ramstedt, Dallman), 23. F. Fiodorov (Maartensson, Neprjajev), 35. Čudinov, 44. Maartensson (Thoresen, Tichonov ml.), 47. Osipov (Ramstedt, Panarin)

Viac o téme: KHL Zápasy Kudroč
  • Zdroj: TASR, SITA