Nitra pod Zoborom opäť zvíťazila, Bystričania trikrát inkasovali

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NITRA - V úvodnej štvrťhodine diváci videli nie príliš zaujímavý medzišestnástkový futbal. V 14. minúte to z 30 metrov vyskúšal hosťujúci Ľupták, ale gólman Chudý loptu kontroloval. Na opačnej strane sa oprel do lopty Zošák z 25 metrov však prestrelil.

V 20. minúte sa už domáci radovali, keď Benčík priťukol Zošákovi a ten umiestnenou strelou otvoril skóre. V 38. minúte mohli hostia vyrovnať, Brašeň pekne vysunul Slančíka, no ten zblízka mieril nad. Trest prišiel o dve minúty, keď Tawamba dlhým pasom našiel Gajdoša, ktorý sám pred brankárom nezaváhal. V 44. minúte Banská Bystrica znížila, keď sa gólovo presadil pravý obranca Turňa.

Banskobystričania povzbudení gólom do šatne začali druhý polčas tlakom, úspech však neslávili. Naopak, v 67. minúte po osi Gajdoš-Cláber-Tawamba posledne menovaný zblízka nemal problém prekonať Boroša a Nitra viedla 3:1. O dve minúty už mohol byť rozdiel trojgólový. Tawamba posunul na Zošáka, no tomu brankár hostí koncovku zmaril. Banská Bystrica sa ešte mohla vrátiť do zápasu v 86. minúte po Pančíkovom rohu však Považanec hlavou minul. Potom mohol zvýšiť skóre domáci Šmehyl, radosť mu však pokazil Adámik, ktorý odkopol spred bránkovej čiary. V nastavenom čase ešte neuspel Struhár, ktorého hlavičku z pár krokov Boroš kryl.

FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)
Góly: 20. Zošák, 39. V. Gajdoš, 67. Tawamba Kana - 44. Turňa, ŽK: 58. Cléber - 83. M. Pančík ml., rozhodovali: Straka - Benko, Borsányi, 1230 divákov

Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Šimončič - Cléber (90. Turčák), Zošák, Tawamba, V. Gajdoš (81. Šmehyl) - H. Benčík (90. Dubeň)

Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa, Gyömbér, Adámik, Dionatan Teixeira - Marek Hlinka (46. M. Pančík ml.) - Brašeň, B. Ľupták, T. Hučko - Peňaška (67. Považanec), Slančík (77. Šovčík)

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Mužstvo dobre zvládlo tento zápas. Dobrých bolo najmä prvých 40 minút, keď sme dali aj dva góly. Potom sme zbytočne inkasovali. Z našej strany tam bola aj troška nervozita, tretím gólom sa to ale zlomilo. Celkovo hodnotím zápas ako vydarený."

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: "V zápase sme nechali súperovi veľa priestoru. Dali nám tri góly, nedokázali sme na to dostatočne odpovedať, tretí gól rozhodol o všetkom. Tam sa už potom ťažko vracalo do zápasu."