VIDEO Cardiff v nadstavenom čase šokoval United, šesťgólový uragán Citizens

Sergio Agüero (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje gól do siete TottenhamuSergio Agüero (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje gól do siete Tottenhamu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City v prvom zápase nedeľňajšieho programu 12. kola anglickej Premier League zdolali Tottenham Hotspur vysoko 6:0. Stretnutie dvomi gólmi orámcoval Jesús Navas, v 34. min si hosťujúci Sandro strelil vlastný gól. Následne sa dvakrát gólovo presadil Sergio Agüero, piaty gól "Citizens" zaznamenal Álvaro Negredo.

Citizens vďaka víťazstvu preskočili práve "kohútov" a v tabuľke najvyššej anglickej súťaže sa posunuli na štvrté miesto, kde figurujú o skóre pred Southamptonom. Tottenhamu pod vedením kouča Andrého Villasa-Boasa patrí po dobrom vstupe do sezóny až deviata priečka s 8-bodovým mankom na vedúci Arsenal Londýn. Zaujímavosťou je, že Tottenhamu sa zdvojnásobila cifra v kolonke inkasovaných gólov, keďže v doterajších jedenástich kolách ich dostal iba šesť. Londýnsky klub v Premier League 2013/2014 skóroval zatiaľ deväťkrát, jeho nedeľňajší súper dosiahol už 34 gólov.

Futbalisti Manchestru United len remizovali v nedeľňajšom stretnutí 12. kola anglickej Premier League na pôde Cardiffu 2:2. "Červení diabli" viedli po prvom polčase po góloch Wayna Rooneyho a Patrica Evru 2:1, za domácich skóroval bývalý hráč United Fraizer Campbell. Bod pre Cardiff zachránil v nadstavenom čase druhého polčasu stredopoliar z Kórejskej republiky Kim Bo-Kyung.

Cardiff City - Manchester United 2:2 (1:2)
Góly: 33. Campbell, 90.+1 Bo-Kyung - 15. Rooney, 45. Evra

Manchester City - Tottenham Hotspur 6:0 (3:0)
Góly: 1. a 90.+ Jesús Navas, 41. a 50. Agüero, 34. Sandro (vlastný), 55. Negredo