Školiak rozhodol zápas: Mikuláš vyradil Senicu a je v semifinále I. ligy

René Školiak je v Liptovskom Mikuláši na striedavom štarteRené Školiak je v Liptovskom Mikuláši na striedavom štarte Zdroj: SITA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Liptovského Mikuláša vyhrali štvrťfinálovú sériu play off I. ligy nad Duklou Senica 3:0 a stali sa prvým semifinalistom vyraďovacej časti. V utorňajšom treťom stretnutí zdolali druhý tím tabuľky po základnej časti 3:2, keď sa o rozhodujúci gól postaral v presilovke o dvoch hráčov v 58. minúte skalický útočník na striedavom štarte René Školiak.

Hokejisti Prešova zdolali v 3. zápase štvrťfinále play off I. ligy na domácom ľade HK Trnava 2:1 a udržali sa v hre o postup do semifinále.

Dukla Michalovce zvíťazila nad HC 07 Detva 2:1 po predĺžení po góle Vladimíra Urbana zo 61. minúty. Domáci sa ujali vedenia v sérii 2:1 a v stredu môžu spečatiť postup do semifinále.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Senica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
/na zápasy 3:0, L. Mikuláš postúpil do semifinále/
Góly: 6. Nitriansky, 42. Roháč (tr. strieľanie), 58. Školiak - 12. Sajdl, 51. Surovka. Rozhodovali: Orolín - Holienka, Hronský, vylúčení: 6:9, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1200 divákov

HC Prešov 07 - HK Trnava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 29. Tupý, 30. Tomčák - 60. Hluch. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Pribula, vylúčení: 6:7 navyše Prokop - Baran obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 231 divákov

Dukla Michalovce - HC 07 Detva 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
/na zápasy 2:1/
Góly: 40. Žemba, 61. Urban - 43. Petro. Rozhodovali: Štefík - Vyoral, Frimmel, vylúčení: 5:5 navyše Lažo 5+DKZ za údery, presilovky a oslabenia: 0:0, 1500 divákov

HK Spišská Nová Ves - HC 46 Bardejov 6:2 (4:0, 1:0, 1:2) - stav série 2:1
Góly: 19. a 25. Hamráček, 5. M. Findura, 6. Skalický, 10. Rosenberg, 52. Smotrila - 50. Dancsák, 59. Matis, 325 divákov

• Zdroj: TASR, SITA