Magnitogorsk krok od titulu: Drámu v Moskve rozhodlo predĺženie

Gólové oslavy hokejistov MagnitogorskuGólové oslavy hokejistov Magnitogorsku Zdroj: facebook KHL

MOSKVA- Sergej Moziakin najprv v čase 54:25 min vyrovnal na 1:1 a potom v predĺžení rozhodol o víťazstve Magnitogorska na ľade CSKA Moskva v piatkovom piatom stretnutí finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Metallurg vďaka presným zásahom svojho 35-ročného lídra vedie v sérii 3:2 na zápasy a v nedeľu na svojom ľade (od 13.30 h SELČ) môže získať Gagarinov pohár.

Skóre piatkového duelu otvoril Roman Ľubimov a čase 58:18 mohol rozhodnúť o víťazstve CSKA, ale nepremenil samostatný nájazd. Moskovský klub sa usiluje o svoj prvý celkový triumf v KHL, Magnitogorsk sa už radoval v sezóne 2013/2014.

Výsledok piatkového piateho zápasu finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - hrá sa na štyri víťazstvá:

CSKA Moskva - Metallurg Magnitogorosk 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) - stav série 2:3
Góly: 45. Ľubimov (A. Kutuzov, Kiselevič) - 55. Moziakin (Bereglazov, Jan Kovář), 66. Moziakin (Jan Kovář)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Odiňš (Lot.) - Sivov, Šeľanin (obaja Rus.), 5600 divákov

Zostavy:
CSKA Moskva: Sorokin - D. Denisov, N. Zajcev, Kiselevič, A. Kutuzov, Pivcakin, Ožiganov, Vorobiov - A. Radulov, S. Da Costa, Telegin - K. Petrov, Ľubimov, Košelev - Žarkov, Andronov, Pihlström - I. Makarov, Juňkov, S. Hjalmarsson - Platt
Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Biriukov, Bereglazov, Ch. Lee, S. Tereščenko, Chabarov, Osipov - Zaripov, Jan Kovář, Moziakin - Wolski, Osala, Kosov - A. Siomin, Filippi, Potechin - Timkin, Kaletnik, Platonov

Viac o téme: CSKA Moskva Metallurg Magnitogorosk