Boj o život s tragickým koncom: Motocyklový šampión Hayden podľahol následkom vážnej nehody

Nicky Hayden podľahol následkom vážnej nehody
Nicky Hayden podľahol následkom vážnej nehody

CESENA - V pondelok vo veku 35 rokov odišiel na večnosť úspešný americký motocyklista Nicky Hayden. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemocnicu Maurizia Bufaliniho v talianskej Cesene.

Hayden bol vo veľmi kritickom stave po minulotýždňovej stredajšej nehode - zrazilo ho osobné vozidlo počas tréningu na bicykli v talianskom letovisku Riccione neďaleko Rimini. Šampión najsilnejšej kubatúry MotoGP z roku 2006 utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali urgentný prevoz z Rimini do väčšej nemocnice v Cesene. Bol vtedy v bezvedomí. Diagnostikovali mu vážne poškodenie mozgu aj početné zlomeniny.

Miestne úrady incident vyšetrujú. "Lekársky tím potvrdil úmrtie pacienta Nicholasa Patricka Haydena, ktorý bol od stredy 17. mája na jednotke intenzívnej starostlivosti Bufaliniho nemocnice v Cesene po veľmi závažnej polytraume z toho dňa," uviedlo nemocničné zariadenie prostredníctvom vyhlásenia.

Rodák z Owensboro v Kentucky bol súčasťou MotoGP v rokoch 2003 - 2016 ako člen tímov Honda a Ducati. Vybojoval tri víťazstvá a 28 pódiových umiestnení, absolvoval 218 pretekov. V aktuálnej sezóne pôsobil v seriáli Superbikov, kde mu priebežne patrilo 13. miesto.

"Mám s Nickym veľa historiek a veľa zážitkov. Pretekali sme spolu, boli sme aj tímoví parťáci. Skvelý jazdec, vždy v špičke, ale hlavne úžasný chalan," spomínal na Haydena Rossi v nedeľu počas Veľkej ceny Francúzska v Le Mans.


Tagy: Nicky Hayden

Zdroj:
SITA, ČTK
Foto:
twitter - Nicky Hayden

DISKUSIA