Máme sa na čo tešiť: Premiérový ročník Česko-slovenského Superpohára už onedlho!

Mužstvo ŠK Slovan Bratislava po skončení finálového zápasu Slovnaft Cup-uMužstvo ŠK Slovan Bratislava po skončení finálového zápasu Slovnaft Cup-u Zdroj: SITA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Premiérový ročník Česko-slovenského futbalového Superpohára medzi FC Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v piatok 23. júna v Uherskom Hradišti. Na štadióne 1. FC Slovácko sa stretnú víťazi domácich pohárových súťaží zo sezóny 2016/2017.

Slovan triumfoval vo finále Slovnaft Cupu 3:0 nad Skalicou. Zlín si v rozhodujúcom súboji MOL Cupu poradil 1:0 s Opavou. "Bezpochyby na nás čaká nesmierne zaujímavý zápas a prestížna konfrontácia. Uherské Hradiště sme ako dejisko vybrali zámerne, jeho štadión majú blízko fanúšikovia Zlína aj Slovana," povedal na stránke Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) generálny sekretár Rudolf Řepka.

Spoločnosť MOL zaštíti Superpohár, preto si v ňom nezmerajú sily ligoví majstri, ale víťazi pohárov. "Z pohľadu regiónu a Európy ide o unikátnu iniciatívu, ktorá nadväzuje na viac než 30-ročnú tradíciu Československého pohára. Ten sa skončil rozdelením bývalého štátu. Atmosféra vtedajších zápasov bola neuveriteľná. Veríme, že Superpohár poteší všetkých fanúšikov a bude začiatkom novej tradície," uviedol generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC Fastav Zlín
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články