Bratislavu čaká ďalší šampionát: Rusi chcú medailu, historická premiéra Bielorusov

Rusko túži po medaile
Rusko túži po medaile

BRATISLAVA - V Bratislave sa uskutoční ďalšia veľká hokejbalová udalosť. V Engerau aréne sa bude od 26. do 28. apríla konať Euro Cup 3vs3 v kategórii masters (veteráni nad 35 rokov).

Ide o majstrovstvá Európy, ktoré organizuje WBHF (World Ball Hockey Federation). Prvá účasť na šampionáte v tejto kategórii čaká Rusov, ktorí majú pred turnajom vysoké ambície.

"Prídeme so štyrmi útokmi a nechceme nechať nič na náhodu. Veľmi túžime po medailovom umiestnení. Máme nových hráčov zo Sevastopoľu a Murmanska, ktorí sa priradia k Moskovčanom, ktorí už boli na turnajoch WBHF. Veľmi sa tešíme a pred ME si zahráme prípravný zápas s Bieloruskom," povedal prezident RBHF (Russia Ball Hockey Federation) Sergey Gerasimov.

A práve pre spomínané Bielorusko pôjde o historickú premiéru a prvú účasť na šampionáte organizácie WBHF, ktorá pokračuje v svetovej hokejbalovej expanzii. Prírastok v podobe tejto východoeurópskej krajiny je toho jasným dôkazom. Rozhodne však nepôjde o žiadneho ľahkého súpera a môže sa stať, že pôjde o veľmi nevyspytateľný tím, ktorý dokáže zaskočiť hocijakého favorita.

Ďalšími účastníkmi ME je domáce Slovensko, Česko, Tím Európy, spoločný výber Česko-slovenska, Fínsko, Západné Slovensko a Centrálne Česko.


Tagy: Bielorusko Rusko WBHF

Zdroj:
športky
Foto:
richtrik.cz

DISKUSIA