Francúzi ovládli štafetu na MS v biatlone: Nóri sa aj napriek hroznému úvodu dostali na pódium

Francúzski biatlonisti v zložení Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Jacquelin a Quentin Fillon Maillet sa tešia v cieli z víťazstva v štafete mužov na 4x7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom OberhofeFrancúzski biatlonisti v zložení Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Jacquelin a Quentin Fillon Maillet sa tešia v cieli z víťazstva v štafete mužov na 4x7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

OBERHOF - Biatlonisti Francúzska v zložení Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Jacquelin a Quentin Fillon Maillet triumfovali v štafete mužov na 4x7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe.

Druhú priečku obsadili so stratou 38,9 sekundy Nóri, ktorí obhajovali titul z roku 2021 v Pokljuke. Bronzoví Švédi zaostali za víťazným kvartetom o 1:39,9 min.

Preteky bez účasti slovenskej štafety sa začali lámať v druhej polovici. Zo začiatku nenápadní českí reprezentanti držali krok bežecky aj strelecky s favorizovanými Francúzmi počas troch úsekov. Veľmi dobrý výkon predviedol na druhom úseku Tomáš Mikyska a na treťom Jakub Štvrtecký.

Francúzi ovládli štafetu na Galéria fotiek (5)

Francúz Jacquelin dokonca musel absolvovať trestné kolo a Štvrtecký vyslal finišujúceho Jonáša Marečka na záverečný úsek na vedúcej pozícii. Ten však tlak nezvládol a už na streľbe v ľahu musel podstúpiť 300 metrov navyše, keďže nesklopil dva terče.

Skúsený Quentin Fillon Maillet obe streľby zvládol, nepripustil žiadnu drámu a Česi klesli na konečné štvrté miesto. Na druhú priečku sa prebojovali napokon Nóri, ktorí nastúpili s rovnakým kvartetom, aké vybojovalo titul v Pokljuke pred dvoma rokmi (Vetle Sjästad Christiansen, Tarjei Bö, Sturla Holm Lägreid, Johannes Thingnes Bö).

Franúzsky biatlonista Quentin Fillon Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Na prvom úseku musel až päťkrát dobíjať Christiansen a Tarjei Bö vyštartoval na trať až na 12. priečke. Nórov však môže mrzieť najmä tretí úsek, na ktorom Sturla Holm Lägreid nesklopil jeden terč a pochoval nádeje na zlato. Skvelý beh a streľba Johannesa Thingnesa Böa stačili už iba na striebornú medailu.

MS v Obehofe – štafeta mužov na 4x7,5 km:

1. Francúzsko (Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Jacquelin a Quentin Fillon Maillet) 1:21:48,8 h (1+9)

2. Nórsko (Vetle Sjästad Christiansen, Tarjei Bö, Sturla Holm Lägreid, Johannes Thingnes Bö) +38,8 s (2+14)

3. Švédsko (Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson) +1:39,9 min (1+13)

4. Česko +2:04,2 (2+10)
5. Nemecko +3:51,8 (5+8)
6. Švajčiarsko +4:08,1 (6+8)
7. Taliansko +4:22,9 (0+14)
8. Rumunsko +4:48,6 (0+13)
9. Slovinsko +4:48,7 (3+14)
10. Fínsko +5:08,8 (3+7)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Nórsko Štafeta Česko Francúzsko MS v biatlone
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy