Rozhodli vysoké ambície klubu: Zvolen oznámil príchod reprezentačného útočníka

Andrej Kukuča v drese národného tímuAndrej Kukuča v drese národného tímu Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica

ZVOLEN - Slovenský hokejista Andrej Kukuča sa stal novou posilou tímu HKM Zvolen. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Dvadsaťštyriročný útočník Kukuča pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Poprade. V drese "kamzíkov" odohral 108 zápasov so ziskom 48 bodov. Darilo sa mu ale hlavne v uplynulom ročníku, zaradil sa k lídrom tímu a dosiahol na 20-gólovú métu.

Viac presný zásahov strelil za Poprad iba najlepší strelec ligy v základnej časti Ryan Dmowski (30). Okrem toho je aj veľmi skúsený hráč – v najvyššej slovenskej súťaži má už na konte viac ako 200 duelov, dve sezóny pôsobil v kanadskej juniorskej lige, kde si pripísal priemer takmer bod na zápas.

Skúsenosti zbieral aj na juniorských majstrovstvách sveta a v minulej sezóne si pripísal aj prvé štarty v slovenskej reprezentácii (9 stretnutí).

"Po sezóne mi skončila zmluva v Poprade a premýšľal som, čo ďalej. Zo strany Zvolena som cítil veľký záujem a rozhodlo aj to, že sú tu opäť vysoké ambície. V reprezentácii som sa stretol aj s Marekom Heclom a Matejom Kašlíkom a od oboch som mal len pozitívne referencie na klub," povedal Kukuča.

Zvolen bude pre neho štvrtým extraligovým pôsobiskom po Trenčíne, Michalovciach a Poprade.

Viac o téme: HKM Zvolen Andrej Kukuča Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HKM Zvolen
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy