Skalica v Žiline neinkasovala, výhru vybavil Pálffy

Žigmund PálffyŽigmund Pálffy Zdroj: SITA

ŽILINA - V predposlednom domácom zápase základnej časti videli diváci v Žiline obojstranne rýchly hokej. V 6. min vystrelil z ľavej strany Valášek, ale Lipovský kryl pokus nedeľňajšieho oslávenca. Neujali sa ani strely Sýkoru a Kokavca.

V 9. min vylúčili Skaličana Konečného, potom putovali na trestnú lavicu domáci Krajči a T. Sýkora. Hostia zásluhou prvého útoku využili početnú prevahu o jedného hráča, keď úspešne zakončil Pálffy - 0:1. V 16. min sa pred gólmanom Záhorákov ocitol Drevenák, ale jeho blafák mieril tesne vedľa. Podobný osud stihla aj strela Holoviča o dve minúty neskôr. V 19. min unikol T. Sýkora, prihral mladému A. Lipovskému, toho však v dobrej streleckej príležitosti faulovali; domáci nevyužili následné vylúčenie.

V úvode druhej tretiny boli aktívnejší "vlci", ale Exžilinčan M. Lipovský bol pri strelách Drábka, Staňa a T. Sýkoru pozorný. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 27. min Varga, ale zblízka mieril len do betónov. Žilinčanom nevyšla ani tretia presilová hra, keď mohli vyrovnať Vargom v 34. min, ale ten sám pred gólmanom Skalice nespracoval puk. Prišla 36. min, vzorová akcia prvého skalického útoku a najlepší hráč na ľade Pálffy pohodlne skóroval do bránky - 0:2. Hostia mohli ešte zvýšiť svoj náskok v závere tretiny, ale dobre príležitosti Kutálka v 38. a Konečného v 40. min zostali nevyužité.

Posledná tretina bola obojstranne najslabšia. V 46. min prvý skalický útok založil opäť jednu zo ukážkových akcii, Pálffy prihral Školiakovi a ten z bezprostrednej blízkosti po tretíkrát prekonal Žigárdyho - 0:3. Jednou z mála streleckých odpovedí Žiliny bola strela T. Sýkoru v 49. min. V 56. min svoj samostatný nájazd nepremenil domáci Kokavec. Žilinčania potom nevyužili ani piatu početnú prevahu, a tak po tretíkrát v sezóne podľahli Skalici v domácom prostredí.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. Pálffy (R. Školiak, L. Kozák), 36. Pálffy (I. Jankovič, R. Školiak), 46. R. Školiak (Pálffy, Kudrna)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Lažo (Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Výleta, J. Tvrdoň, 948 divákov

Žilina: Žigárdy - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Brcko, Šedivý, M. Sekáč, T. Staňo - M. Kokavec, R. Krajči, T. Varga - Drevenák, Surovka, T. Sýkora - Valášek, O. Ďuriš, Drábek - Jarab, A. Lipovský

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Jaborník, Trška, Bobček, Barák, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Chceli sme bodovať, no vedeli sme, že Skalica má skúsený tím. Hostia potvrdili svoje kvality, keď v každej tretine strelili po jednom góle. Mrzí ma, že sa nám nepodarilo skórovať, aj keď sme na to mali šance. Súper využil naše chyby a zvíťazil jednoznačne."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Vedeli sme, že domácim ide o život a potrebujú aspoň jedno víťazstvo na to, aby sa definitívne zachránili. Chceli sme získať tri body, lebo máme záujem bojovať o piatu priečku a urobili sme pre to všetko. Som rád, že v dvoch po sebe idúcich zápasoch sme neinkasovali. Priebeh stretnutia sme mali pod kontrolou, aj keď v druhej tretine boli domáci lepším tímom."

Viac o téme: Žigmund Pálffy Skalica