Šulek rozhodol o najtesnejšej výhre Myjavy nad Košicami

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MYJAVA - Zápas sa hneď od úvodných minút hral vo svižnom tempe. Akcie hostí spočiatku neznamenali nebezpečenstvo, dvakrát pohrozil Matič (v 2. a 17. min), ale iba do pripraveného Solničku. Prvá vážna akcia domácich prišla v 7. min, keď zľava Sládek našiel pred bránkou Kosíka, ten minul v dobrej pozícii.

V 19. min už mohli tribúny oslavovať, Bruško načasoval prihrávku na Sivu, ten našiel voľného Šuleka, ktorý pohodlne rozvlnil sieť - 1:0. Kopaničiari boli aj naďalej viac nebezpeční. V 34. min sa mohol na Tofiloského rútiť Kosík, Kavka ho stiahol k zemi, no miesto červenej karty sa nevedno prečo hralo ďalej.

V polčasovej prestávke urobil lodivod hostí Kozák hneď tri zmeny v zostave, ale úvodná akcia patrila Myjavčanom, keď v 50. min skúšal krížnou strelou šťastie Kukoľ, ale nemieril presne. Košičania sa osmelili v 59. min, z hranice šestnástky strieľal Duda, ale minul bránku. V 62. min prišla tutovka domácich, Daniel zľava našiel v päťke Kosíka, ten ale trafil ležiaceho Tofiloského Útočné kliešte Kopaničiarov zvierali hostí, v 65. min po priťuknutí Černáčeka pálil Sládek, strela bola zblokovaná a už o minútu opäť ten istý hráč po rohu v akcii, ale ani na dvakrát nedal gól. O ďalšiu minútu prišli hektické momenty, najskôr Diaby mieril vedľa a následný útok domácich zakončil strelou do bočnej siete aktívny Sládek. V 72. min sa strelou nad bránku po závare v pokutovom území prezentoval Karaš. Veľkú možnosť na vyrovnanie mal O. Diaby po priamom kope v 85. min, ale prekopol bránku.

Spartak Myjava - MFK Košice 1:0 (1:0)
Gól: 19. Šulek, ŽK: 57. Kukoľ - 64. Bašista, rozhodovali: Valášek - Chládek, Hancko, 1826 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Kumančík - Kukoľ, T. Bruško (70. Pelegríni), T. Marček, Šulek (54. Daniel) - Sládek, Kosík (79. Urgela)

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Bašista, Sekulič (46. Skvašík) - Karaš, Hovančík (46. O. Duda), Viazanko, Bukata (46. Pavúk), U. Matič - O. Diaby

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, lebo tak sa patrí po úspešnej sezóne. Vedeli sme, že Košice hrajú technický futbal, čo na konci dokázali, mali nebezpečné situácie. My sme mohli rozhodnúť skôr, ale sme radi, že skoro plný štadión nás vytlieskal. Som veľmi spokojný s celou sezónou. Týmto domácim zápasom sme sa chceli hlavne domácim fanúšikom odvďačiť a som rád, že sme vyhrali."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Myjava je jediné mužstvo, proti ktorému sme nezískali ani bod, tak snáď v budúcej sezóne."

• Zdroj: SITA, Video: huste.tv