Slovensko mu bolo primalé: Bronzový legionár opúšťa extraligu a naberá smer Česko

Roberts Mamcics (Lotyšsko) a Žiga Jeglič (Slovinsko) v osobnom súbojiRoberts Mamcics (Lotyšsko) a Žiga Jeglič (Slovinsko) v osobnom súboji Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

KARLOVY VARY - Hokejistov českých extraligových Karlových Varov posilnil lotyšský obranca Roberts Mamčics.

S vedením Energie podpísal ročnú zmluvu a nasledoval tak ďalšieho člena defenzívy bronzového tímu z minuloročných majstrovstiev sveta Janisa Jaksa, ktorého príchod z Litvínova oznámil klub minulý týždeň. O dohode s Mamčicsom informovali Západočeši na webe.

Dvadsaťdeväťročný bek prišiel do Karlových Varov zo slovenskej najvyššej súťaže, v ktorej hájil v uplynulých dvoch sezónach farby Nových Zámkov. V tej poslednej si za 45 štartov pripísal 26 bodov vďaka siedmim gólom a 19 asistenciám. Predstavil sa aj na májových MS v Prahe a Ostrave, v siedmich štartoch trikrát skóroval.

"Roberts je hráč s výbornými fyzickými parametrami, ktorý preferuje fyzickú hru. Je stabilným členom lotyšskej reprezentácie a účastníkom niekoľkých majstrovstiev sveta a olympijských hier. Od jeho posledného pôsobenia v Českej republike urobil veľký výkonnostný pokrok, takže dobre pozná aj české prostredie," uviedol športový riaditeľ Energie Jiří Kalous.

Mamčics sa predstavil raz na olympijských hrách, na MS štartoval trikrát a v roku 2023 vyhral s Lotyšmi na domácom šampionáte bronzovú medailu. Na klubovej scéne má skúsenosti zo švédskej ligy či KHL a v extralige v sezóne 2021/22 obliekal dres Zlína. K novému tímu by sa mal pripojiť koncom júla so štartom prípravy na ľade.

"Som nadšený, že sa môžem vrátiť do českej extraligy. Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som dosiahol tímové ciele a plány pre túto sezónu. Každý tréning aj každý zápas chcem odvádzať čo najlepší výkon a ďalej posúvať aj svoju výkonnosť. Nemôžem sa dočkať, až spoznám svojich spoluhráčov a trénerov," odkázal Mamčics.

Viac o téme: HC Nové Zámky HC Energie Karlovy Vary Tipos extraliga Roberts Mamcics
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Energie Karlovy Vary
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy