Trenčín s ďalšou výhrou: O víťazstve nad Senicou rozhodol prvý polčas

William de Alves Oliveira (druhý sprava) a jeho gólové oslavyWilliam de Alves Oliveira (druhý sprava) a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hostia sa v úvodných minútach prezentovali aktívnou hrou, postupne sa však Trenčín dostal do svojho herného tempa a vypracoval si tlak, spod ktorého sa Senica v prvom polčase vymaňovalia len s problémami.

Z náporu vyťazili Trenčania dvojgólove vedenie. Po Williamovom dôraze pred bránou v 22. minúte a Hajradinovičovej presnej strele do šibenice o trinásť minút neskôr viedli domáci futbalisti 2:0. Svoj náskok mohli Trenčania aj zveľadiť, keď v 30. minúte Mazáň a v 44. minúte William opečiatkovali žrde Šullovej brány.

Trenčania kontrolovali priebeh zápasu, nepúšťali protivníka do vážnejšieho ohrozenia brány a sami ponúkali fanúšikom jednu krajšiu akciu za druhou. V  62. minúte sa za dva fauly, ktoré boli ocenené žltými kartami, nechal vylúčiť senický kapitán Kóňa a výrazne tak oslabil svoj tím behom jednej minúty. Tým sa nádej Seničanov na možný zvrat zminimalizovala. Domáci si užívali zápas, v ktorom boli lepší a zaslúžene nakoniec zvíťazili. Prehra hostí o dva góly je však vzhľadom na priebeh stretnutia vcelku milosrdná.

AS Trenčín - FK Senica 2:0 (2:0)
Góly: 22. William, 35. Hajradinovič. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Baez - Jirásek, Zeman, Kóňa, Kalabiška. ČK: 62. Kóňa (Senica - po druhej ŽK), 2952 divákov.

AS Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, Mazáň – Baez (75. Bero) - Mišák (83. Mondek), Van Kessel, Holúbek, Hajradinovič – William (89. Bezák)

FK Senica: Šulla - Čermák (73. Diarrassouba), Pavlík, Križko, Diviš – Kóňa, Jirásek - Zeman (60. Tsoumou), Piroska, Hiago – Kalabiška (88. Šenk)

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Celý týždeň sme sa tvrdo pripravovali na to, aby sme tento dôležitý zápas zvládli. Od jeho začiatku sme na ihrisku dominovali, dali sme dva pekné góly a okrem toho sme dvakrát nastrelili žrď. Hoci sme ešte viacero ďalších šanci nezužitkovali, diváci ocenili náš výkon potleskom, čo je pre nás zaväzujúce do ďalšej práce."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Podľa môjho názoru boli v zápase dva zlomové činitele - výkon domáceho Van Kessela a na druhej strane naše individuálne chyby, ktoré kvalitné mužstvo ako Trenčín dokáže trestať. Čo sa týka nášho výkonu, spokojný som len s úvodnými 25 minútami, po ktorých prišli chyby a tie nás položili na kolená. Po vylúčení Kóňu sa zápas len dohrával."