Levi nestačili na Šuplerovo CSKA, víťazný gól Surového

Ľuboš Bartečko a Sergerj ŠirokovĽuboš Bartečko a Sergerj Širokov Zdroj: internet

MOSKVA - Hokejisti HC Lev nenadviazali na získaný bod zo stredajšieho stretnutia s Atlantom Mytišči a v piatok prehrali na ľade CSKA Moskva po snaživom 2:3. Tradičný moskovský tím, ktorý vedie slovenský tréner Július Šupler maximálne využil zaváhania v obrane a zaknihoval výhru nad nováčikom súťaže. V bránke CSKA predivedol vynikajúci výkon ďalší Slovák Rastislav Staňa.

Lev má pred sebou ešte jeden zápas vonku v rámci svojho prvého turné po klziskách súperov, najbližšie sa predstaví na ľade jediného lotyšského účastníka KHL z Dinama Riga.

CSKA Moskva - HC Lev Poprad 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 20. Buravčikov (Kugryšev, Bucajev), 34. Širokov, 53. SUROVÝ (Guskov) - 39. Hunkes, 53. NAGY (BARTEČKO). Rozhodcovia: Gofman, Odinš - Balodis, Zglitis, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

CSKA: Staňa - Pašnin, Guskov, Čáslava, Rjasenskij, Kurbatov, Buravčikov, Sergejev, Pylov - Persson, Surový, Širokov - Pronin, Baďukov, Kuljomin - Andronov, Kurbyšev, Bucajev - Zubov, Kučerov, Gusev

Lev: Duba - Štrbák, Pilař, Sigalet, Lewis, Mezei, Hunkes, Jank, Sekáč - Nagy, Špirko, Bartečko - Nedorost, Mikúš, Netík - Ölvecký, Chabada, Huna - Fabricius, Lundberg, DaSilva

Popradčania boli v úvode stretnutia aktívnejší, čo očividne zaskočilo domáci tím. Dobré príležitosti mali Bartečko i Mikúš, na konci prvej päťminútovky si pýtala gól ukážková prihrávka Mikúša na Netíka, puk však český útočník netrafil podľa svojich predstáv. Do polovice tretiny sa Moskovčania otriasli - Duba bravúrne zasiahol zoči-voči Rylovovi. Následnú presilovku za sekanie Surového zahral Lev ustráchane a Staňa si paradoxne počas nej oddýchol viac než počas hry s vyrovnaným počtom korčuliarov na ľade. Na konci tretiny sa dostal favorit duelu do "nezaslúženého" vedenia - obrancovia hostí sa zabudli vrátiť a Baďukov nemal problém zakončiť brejk po presnom pase Kugryševa.

Na začiatku druhého dejstva sa Lev dostal k výhode trestného strieľania po faule na Nagya. Egalizovať stav mohol poškodený, ale jeho zakončenie medzi nohy Staňa vystihol. V 34. minúte sa presadil, opäť po častejšom pobyte Leva v súperovej tretine Širokov a Moskovčania sa mohli upokojiť - 2:0. Slovenský tím však napriek nepriaznivému stavu nepoľavil v akčnosti ani po následnej premárnenej presilovke, v 39. minúte prestrelil všetko od modrej Hunkes a vrátil svoj tím do zápasu.

Lev v úvode záverečnej časti opätovne zahral slabo presilovku a iba Dubova bravúra ho zachránila od gólu po protiútoku CSKA. Nádeje na bodový zisk sa zdali byť preč po skrumáži v 53. minúte, kedy upratal puk za Dubu Surový - 3:1. No pár desiatok sekúnd po tom priniesla ovocie akcia počas celého zápasu príkladne bojujúcej dvojice Bartečko, Nagy a druhý menovaný vykresal iskierku nádeje. Úsilie zverencov Radima Rulíka pribrzdilo vylúčenie Bartečka a ani záverečná 40-sekundová početná výhoda Popradu a ani powerplay gólový úspech nepriniesli a hostia tak odchádzali z ľadu aj piatykrát ako zdolaní.

Július Šupler, tréner CSKA: "Som veľmi šťastný, že sme vyhrali tento zápas. Dosiahli sme ho vďaka skvelému charakteru tohto tímu, odohrali sme dve výborné tretiny. Trápia nás zdravotné problémy, preto považujem tieto body za veľmi dôležité.

Radim Rulík, tréner HC Lev: "Mali sme dobrý začiatok, ale nedokázali sme premeniť naše šance. Prvý gól sme dostali po veľkej chybe. V ďalšom priebehu sa hral rýchly hokej, bol to zaujímavý zápas, avšak bodovo sme vyšli opäť naprázdno."

• Zdroj: SITA, TASR, cska-hockey.ru